German S.O.S.

Pomagamy przedsiębiorcom niemieckojęzycznym w adaptacji prawnej firm do polskich warunków. Wspieramy również obywateli Polski w sporach i wykroczeniach poza granicami (Niemcy, Austria, Szwajcaria).

Zadzwoń: +48 503 572 051

W jakich sytuacjach warto współpracować z prawnikiem/adwokatem działając w obrębie prawodawstwa polskiego i niemieckiego?

Polskie przedsiębiorstwa coraz chętniej wybierają rozwój w krajach sąsiednich, szczególnie w Niemczech – naszego głównego partnera gospodarczego. Obecność zagranicą dotyczy nie tylko pracowników sezonowych i fizycznych. Polskie firmy współpracują z powodzeniem w Niemczech w obszarze kosmonautyki, start-upów oraz energetyki wiatrowej. W każdym przypadku i niezależnie od skali przedsięwzięcia pomagamy polskim firmom i przedsiębiorcom dopasować się do niemieckiego systemu prawnego, tak, by niuanse w ustawach oraz czasem niewielkie różnice w zapisach nie hamowały rozwoju przedsięwzięcia.
Dzięki naszym partnerom – niemieckiej Kancelarii Bagusche + Partner, pozostajemy zawsze na bieżąco ze zmianami w niemieckim prawie. Wspieramy przedsiębiorców w rejestracji firm na terenie Niemiec, analizujemy i doradzamy w zakresie przyjętej formy prawnej, prowadzimy audyt umów, zarówno wewnętrznych z zarządem, jak i z kontrahentami, prowadzimy bieżącą obsługę korporacyjną, a w razie potrzeby doradzamy przy likwidacji spółek. Sprawnie poruszamy się po meandrach ustaw w obu językach, uwzględniając specyfikę i potrzeby obu krajów i prawo europejskie.

Działania kancelarii

Nasze działania koncentrują się na obsłudze podmiotów gospodarczych, ale oferujemy również wsparcie w zakresie obsługi prywatnej, szczególnie w sprawach dotyczących wypadków komunikacyjnych, prawie pracy zagranicą oraz reprezentowania w przypadku sporów między pracownikiem z Polskim a pracodawcą z kraju niemieckojęzycznego.
Analogiczne działania prowadzimy na terenie Polski dla firm z kapitałem zagranicznym.

Skontaktuj się z naszą kancelarią, jeśli w ramach swojej działalności przedsiębiorczej, umów pracowniczych, osobistej turystyki obejmuje Cię prawodawstwo zarówno polskie, jak i kraju niemieckojęzycznego – sprawdzimy zgodność zapisów i zapewnimy spokojne funkcjonowanie w obu prawnych rzeczywistościach!

Przeglądnij nasz biuletyn

Najlepszy prawnik na jakiego mogłem trafiłam. Polecam serdecznie usługi kancelarii adwokackiej Pana Dariusza Klugmanna! Rzadko zdarza mi się wystawiać opinie, ale w tym przypadku uznałem to za koniecznie. Doskonały prawnik, wysokie kompetencje, duża wiedza, bardzo dobry kontakt. Pan Dariusz robił wszystko aby sprawa była wygrana. Jestem bardzo wdzięczny za tak skuteczną pomoc!

Pan Dariusz dał się poznać jako skuteczny i kompetentny adwokat. W kontakcie ze mną był życzliwy, kulturalny i empatyczny, ale to nie wszystko – reprezentując mnie okazał się także silną osobowością, czyli zdecydowanym fighterem. Dziękuję Panie Darku! Polecam z całego serca.

Tomasz, Top Adwokat

Kancelaria Pana Dariusza Klugmanna obsługuje moją firmę od ponad roku o mogę gorąco polecić. Wszystko zawsze załatwiane terminowo i solidnie, bardzo kompleksowa pomoc prawna, nie byłam jeszcze tak zadowolona z pomocy prawnej. Polecam.

Barbara , Top Adwokat

Zawiłe sprawy są domeną każdego adwokata, ale trudno takiego znaleźć. Dopiero po skontaktowaniu się z Mecenasem Dariuszem okazało się, że dokonałem trafnego wyboru! Empatia do klienta połączona z profesjonalizmem! POLECAM!

Kazimierz, Top Adwokat

Ogromna wiedza, rzetelność i doświadczenie – tak w skrócie mogę opisać kancelarię Klugamann. Sprawa rodzinna, w której reprezentował mnie Pan Mecenas, oczywiście, zakończyła się sukcesem. Kontakt dostałam z polecenia i szczerze polecam dalej!

Aleksandra G., Oferteo

Rzetelna kancelaria, jestem bardzo zadowolony z prowadzenia sprawy, zakończyło się już po pierwszej rozprawie, efekt pozytywny. Polecam!

Szymon D., Oferteo

Sprawa załatwiona pomyślnie. W dodatku bez wychodzenia z domu. Wszystko zdalnie.

Dorota K., Oferteo

Solidna kancelaria adwokacka. Miałem problem związany z nieruchomością i dzięki pomocy kancelarii sprawa została wygrana. Dziękuję za pomoc prawną. Polecam.

Marcin P., Oferteo

Kancelaria Klugmann obsługuje naszą firmę od 2 lat i jest to bardzo dobra i skuteczna współpraca. Zawsze sprawnie i kompetentnie, komunikacja na bieżąco. Z czystym sumieniem mogę polecić kancelarię. Pozdrawiam.

Anna S., Oferteo

Kancelaria godna polecenia. Usługi kompleksowe na najwyższym poziomie. Udało się rozwiązać dość skomplikowaną sprawę, efekt lepszy niż się spodziewałem. W razie potrzeby będę korzystał. Polecam!

Daniel W., Oferteo

Profesjonalne a jednocześnie bardzo ludzkie podejście do Klienta. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Polecam!

Honorata W., Oferteo

Szukasz specjalisty w innej dziedzinie prawa? Sprawdź:

German S.O.S

Pracujesz w Niemczech? Prowadzisz firmę w kraju niemieckojęzycznym?

German S.O.S

Spory sądowe

Czeka Cię rozprawa sądowa? Potrzebujesz merytorycznego wsparcia?

Spory sądowe

Obsługa prawna przedsiębiorstw

Zakładasz, prowadzisz lub likwidujesz firmę? Potrzebujesz audytu umów?

Obsługa przedsiębiorstw

Postępowania ekzekucyjne

Twój dłużnik nie spłaca należności? Chcesz wyegzekwować swoje prawa?

Postępowania egzekucyjne

Nieruchomości komercyjne

Planujesz wynajmować nieruchomości? Potrzebujesz odpowiedniej umowy z najemcą?

Nieruchomości komercyjne

Ochrona prywatności i RODO

Ktoś bezprawnie użył Twojego wizerunku? Przetwarzasz dane osobowe?

Ochrona prywatności i RODO

Zamówienia publiczne

Jesteś wykonawcą zamówień publicznych? Chcesz skonstruować optymalną ofertę?

Zamówienia publiczne

Ochrona zdrowia i prawo medyczne

Pracujesz w służbie zdrowia? Odczuwasz skutki zaniedbań medycznych?

Prawo medyczne

Prawo pracy

Zatrudniasz pracowników? Zastanawiasz się nad swoimi prawami w pracy?

Prawo pracy

Własność intelektualna

Jesteś twórcą i chcesz chronić swoje prace? Zakupiłeś logotyp i nie wiesz jakie masz prawa?

Własność intelektualna

Arbitraż

Alternatywa dla sądu powszechnego? Zastanawiasz się nad polubownym rozwiązaniem sporu?

Arbitraż

Spory i umowy rodzinne

Chcesz przeprowadzić podział majątku? Pragniesz przekazać darowiznę?

Spory i umowy rodzinne