Obsługa prawna przedsiębiorstw

W zakres działań wchodzi bieżąca obsługa prawna, restrukturyzacje, fuzje i przejęcia, a także badanie stanu prawnego przedsiębiorstw. Tworzymy umowy, reprezentujemy przed sądami wszystkich instancji, pomagamy w rozwiązywaniu sporów.

Zadzwoń: +48 503 572 051

Jakie są profity współpracy z adwokatem/prawnikiem w trakcie zakładania, prowadzenia i likwidacji przedsiębiorstwa?

Liczbę podmiotów gospodarczych w Polsce w 2020 w zależności od kryterium (składki ZUS, aktywne firmy itp.) szacuje się na ok. 2 mln. To ogromna ilość przedsiębiorstw, które każdego dnia, od momentu wejścia na rynek, do zakończenia działalności (poprzez likwidację, sprzedaż bądź fuzję) dążą do optymalizacji zysku przez rozwój oraz zdobywanie klientów oraz ich lojalności. Zakres działalności, granice konkurencji oraz dopuszczalne zachowania reguluje szereg przepisów prawa i ustaw.
Bywa, że można prowadzić firmę latami bez konieczności zagłębiania się w zapisy prawnicze, bez wiedzy na temat tego co można, a czego nie, polegając głównie na intuicji oraz artykułach w prasie drukowanej i internetowej. Częściej jest jednak tak, że niewiedza w podstawowych sferach dotyczących prawa gospodarczego oraz podatkowego przynosi negatywne skutki w postaci strat finansowych, podpisywania niekorzystnych umów, późnego reagowania na zmiany i brak odpowiedniego wykorzystania narzędzi prawniczych. Wielu niekorzystnych sytuacji można uniknąć przyjmując np. odpowiednią formę prawną przedsiębiorstwa, robiąc audyt umów wewnętrznych i zewnętrznych, podpisując tylko sprawdzone i rzetelnie przeanalizowane umowy.

Działania kancelarii

Nasze działania w zakresie obsługi prawnej przedsiębiorstw koncentrują się na dwóch aspektach: zapewnienie bezpieczeństwa (profilaktyka) oraz proces naprawczy (leczenie).

Wychodzimy z założenia, że najprostsze i najtańsze są działania profilaktyczne, dzięki którym przedsiębiorstwa mogą uniknąć kosztownych błędów, procesów sądowych, strat finansowych i wizerunkowych. W sytuacjach wymagających zdecydowanego działania – diagnozujemy za pomocą audytów, co należy poprawić. Sprawnie i szybko, również dzięki współpracy prawnej z innymi kancelariami, dążymy do zażegnania sporów, by przedsiębiorstwa mogły koncentrować się na głównym celu swojej działalności.

Skontaktuj się z naszą kancelarią w celu przeprowadzenia audytów umów oraz sytuacji prawnej – to dobry start na drodze do spokojnej działalności na wybranym przez Ciebie rynku!

Przeglądnij nasz biuletyn

Najlepszy prawnik na jakiego mogłem trafiłam. Polecam serdecznie usługi kancelarii adwokackiej Pana Dariusza Klugmanna! Rzadko zdarza mi się wystawiać opinie, ale w tym przypadku uznałem to za koniecznie. Doskonały prawnik, wysokie kompetencje, duża wiedza, bardzo dobry kontakt. Pan Dariusz robił wszystko aby sprawa była wygrana. Jestem bardzo wdzięczny za tak skuteczną pomoc!

Pan Dariusz dał się poznać jako skuteczny i kompetentny adwokat. W kontakcie ze mną był życzliwy, kulturalny i empatyczny, ale to nie wszystko – reprezentując mnie okazał się także silną osobowością, czyli zdecydowanym fighterem. Dziękuję Panie Darku! Polecam z całego serca.

Tomasz, Top Adwokat

Kancelaria Pana Dariusza Klugmanna obsługuje moją firmę od ponad roku o mogę gorąco polecić. Wszystko zawsze załatwiane terminowo i solidnie, bardzo kompleksowa pomoc prawna, nie byłam jeszcze tak zadowolona z pomocy prawnej. Polecam.

Barbara , Top Adwokat

Zawiłe sprawy są domeną każdego adwokata, ale trudno takiego znaleźć. Dopiero po skontaktowaniu się z Mecenasem Dariuszem okazało się, że dokonałem trafnego wyboru! Empatia do klienta połączona z profesjonalizmem! POLECAM!

Kazimierz, Top Adwokat

Ogromna wiedza, rzetelność i doświadczenie – tak w skrócie mogę opisać kancelarię Klugamann. Sprawa rodzinna, w której reprezentował mnie Pan Mecenas, oczywiście, zakończyła się sukcesem. Kontakt dostałam z polecenia i szczerze polecam dalej!

Aleksandra G., Oferteo

Rzetelna kancelaria, jestem bardzo zadowolony z prowadzenia sprawy, zakończyło się już po pierwszej rozprawie, efekt pozytywny. Polecam!

Szymon D., Oferteo

Sprawa załatwiona pomyślnie. W dodatku bez wychodzenia z domu. Wszystko zdalnie.

Dorota K., Oferteo

Solidna kancelaria adwokacka. Miałem problem związany z nieruchomością i dzięki pomocy kancelarii sprawa została wygrana. Dziękuję za pomoc prawną. Polecam.

Marcin P., Oferteo

Kancelaria Klugmann obsługuje naszą firmę od 2 lat i jest to bardzo dobra i skuteczna współpraca. Zawsze sprawnie i kompetentnie, komunikacja na bieżąco. Z czystym sumieniem mogę polecić kancelarię. Pozdrawiam.

Anna S., Oferteo

Kancelaria godna polecenia. Usługi kompleksowe na najwyższym poziomie. Udało się rozwiązać dość skomplikowaną sprawę, efekt lepszy niż się spodziewałem. W razie potrzeby będę korzystał. Polecam!

Daniel W., Oferteo

Profesjonalne a jednocześnie bardzo ludzkie podejście do Klienta. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Polecam!

Honorata W., Oferteo

Szukasz specjalisty w innej dziedzinie prawa? Sprawdź:

German S.O.S

Pracujesz w Niemczech? Prowadzisz firmę w kraju niemieckojęzycznym?

German S.O.S

Spory sądowe

Czeka Cię rozprawa sądowa? Potrzebujesz merytorycznego wsparcia?

Spory sądowe

Obsługa prawna przedsiębiorstw

Zakładasz, prowadzisz lub likwidujesz firmę? Potrzebujesz audytu umów?

Obsługa przedsiębiorstw

Postępowania ekzekucyjne

Twój dłużnik nie spłaca należności? Chcesz wyegzekwować swoje prawa?

Postępowania egzekucyjne

Nieruchomości komercyjne

Planujesz wynajmować nieruchomości? Potrzebujesz odpowiedniej umowy z najemcą?

Nieruchomości komercyjne

Ochrona prywatności i RODO

Ktoś bezprawnie użył Twojego wizerunku? Przetwarzasz dane osobowe?

Ochrona prywatności i RODO

Zamówienia publiczne

Jesteś wykonawcą zamówień publicznych? Chcesz skonstruować optymalną ofertę?

Zamówienia publiczne

Ochrona zdrowia i prawo medyczne

Pracujesz w służbie zdrowia? Odczuwasz skutki zaniedbań medycznych?

Prawo medyczne

Prawo pracy

Zatrudniasz pracowników? Zastanawiasz się nad swoimi prawami w pracy?

Prawo pracy

Własność intelektualna

Jesteś twórcą i chcesz chronić swoje prace? Zakupiłeś logotyp i nie wiesz jakie masz prawa?

Własność intelektualna

Arbitraż

Alternatywa dla sądu powszechnego? Zastanawiasz się nad polubownym rozwiązaniem sporu?

Arbitraż

Spory i umowy rodzinne

Chcesz przeprowadzić podział majątku? Pragniesz przekazać darowiznę?

Spory i umowy rodzinne