Spory sądowe

Wspieramy przedsiębiorstwa i osoby indywidualne w sporach przed sądami wszystkich instancji, ale również prowadzimy doradztwo przedsądowe w postaci mediacji oraz arbitrażu.

Zadzwoń: +48 503 572 051

Kiedy warto zacząć współpracę z adwokatem mając w perspektywie spór sądowy?

Spory sądowe kojarzą się z nieprzyjemnym finałem spraw cywilnych, gospodarczych, i administracyjnych, w których strony nie doszły do porozumienia na drodze mediacji, negocjacji przedsądowych czy ugody. Praktyka adwokacka pokazuje, iż najczęściej dopiero na tym etapie strony szukają wsparcia prawników i radców.
Wielu rozpraw sądowych, a co za tym idzie kosztów finansowych oraz psychicznych, daje się uniknąć na drodze wcześniejszego porozumienia, o ile w odpowiednim czasie strony zdecydują się na pomoc adwokatów. Czas trwania wielu sporów sądowych można również skrócić, przy wczesnym zbudowaniu odpowiedniej strategii. Już na sali sądowej niebagatelne znaczenie, dla komfortu klienta oraz przebiegu sprawy, ma oczywiście siła argumentu i opanowanie pełnomocników.

Działania kancelarii

Działania naszej kancelarii organizują się wokół trzech czynności:
  • analizy roszczeń, terminów oraz ich przedawnień, skuteczności dochodzenia,
  • przygotowania dokumentów przedsądowych (w tym wezwania do zapłaty), wniosków o ugodę, dokumentacji dowodowej,
  • reprezentowania klienta w sprawach z tytułu umów handlowych, skargi pauliańskiej, o roszczenia odszkodowawcze (w tym w sprawie szkód wyrządzonych przez syndyka lub zarządcę), o przeniesienie na członka zarządu odpowiedzialności za długi spółki oraz przed sądami powszechnymi, Sądem Najwyższym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Konstytucyjnym.

Spory sądowe to pewna ostateczność, która wynika z zaburzenia stanu równowagi. Jeśli chcesz im zapobiec, a szczególnie w sytuacjach, jeśli już nie da się ich uniknąć – skontaktuj się z nami – razem przywrócimy harmonię w sprawach zawodowych i osobistych!

Przeglądnij nasz biuletyn

Najlepszy prawnik na jakiego mogłem trafiłam. Polecam serdecznie usługi kancelarii adwokackiej Pana Dariusza Klugmanna! Rzadko zdarza mi się wystawiać opinie, ale w tym przypadku uznałem to za koniecznie. Doskonały prawnik, wysokie kompetencje, duża wiedza, bardzo dobry kontakt. Pan Dariusz robił wszystko aby sprawa była wygrana. Jestem bardzo wdzięczny za tak skuteczną pomoc!

Pan Dariusz dał się poznać jako skuteczny i kompetentny adwokat. W kontakcie ze mną był życzliwy, kulturalny i empatyczny, ale to nie wszystko – reprezentując mnie okazał się także silną osobowością, czyli zdecydowanym fighterem. Dziękuję Panie Darku! Polecam z całego serca.

Tomasz, Top Adwokat

Kancelaria Pana Dariusza Klugmanna obsługuje moją firmę od ponad roku o mogę gorąco polecić. Wszystko zawsze załatwiane terminowo i solidnie, bardzo kompleksowa pomoc prawna, nie byłam jeszcze tak zadowolona z pomocy prawnej. Polecam.

Barbara , Top Adwokat

Zawiłe sprawy są domeną każdego adwokata, ale trudno takiego znaleźć. Dopiero po skontaktowaniu się z Mecenasem Dariuszem okazało się, że dokonałem trafnego wyboru! Empatia do klienta połączona z profesjonalizmem! POLECAM!

Kazimierz, Top Adwokat

Ogromna wiedza, rzetelność i doświadczenie – tak w skrócie mogę opisać kancelarię Klugamann. Sprawa rodzinna, w której reprezentował mnie Pan Mecenas, oczywiście, zakończyła się sukcesem. Kontakt dostałam z polecenia i szczerze polecam dalej!

Aleksandra G., Oferteo

Rzetelna kancelaria, jestem bardzo zadowolony z prowadzenia sprawy, zakończyło się już po pierwszej rozprawie, efekt pozytywny. Polecam!

Szymon D., Oferteo

Sprawa załatwiona pomyślnie. W dodatku bez wychodzenia z domu. Wszystko zdalnie.

Dorota K., Oferteo

Solidna kancelaria adwokacka. Miałem problem związany z nieruchomością i dzięki pomocy kancelarii sprawa została wygrana. Dziękuję za pomoc prawną. Polecam.

Marcin P., Oferteo

Kancelaria Klugmann obsługuje naszą firmę od 2 lat i jest to bardzo dobra i skuteczna współpraca. Zawsze sprawnie i kompetentnie, komunikacja na bieżąco. Z czystym sumieniem mogę polecić kancelarię. Pozdrawiam.

Anna S., Oferteo

Kancelaria godna polecenia. Usługi kompleksowe na najwyższym poziomie. Udało się rozwiązać dość skomplikowaną sprawę, efekt lepszy niż się spodziewałem. W razie potrzeby będę korzystał. Polecam!

Daniel W., Oferteo

Profesjonalne a jednocześnie bardzo ludzkie podejście do Klienta. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Polecam!

Honorata W., Oferteo

Szukasz specjalisty w innej dziedzinie prawa? Sprawdź:

German S.O.S

Pracujesz w Niemczech? Prowadzisz firmę w kraju niemieckojęzycznym?

German S.O.S

Spory sądowe

Czeka Cię rozprawa sądowa? Potrzebujesz merytorycznego wsparcia?

Spory sądowe

Obsługa prawna przedsiębiorstw

Zakładasz, prowadzisz lub likwidujesz firmę? Potrzebujesz audytu umów?

Obsługa przedsiębiorstw

Postępowania ekzekucyjne

Twój dłużnik nie spłaca należności? Chcesz wyegzekwować swoje prawa?

Postępowania egzekucyjne

Nieruchomości komercyjne

Planujesz wynajmować nieruchomości? Potrzebujesz odpowiedniej umowy z najemcą?

Nieruchomości komercyjne

Ochrona prywatności i RODO

Ktoś bezprawnie użył Twojego wizerunku? Przetwarzasz dane osobowe?

Ochrona prywatności i RODO

Zamówienia publiczne

Jesteś wykonawcą zamówień publicznych? Chcesz skonstruować optymalną ofertę?

Zamówienia publiczne

Ochrona zdrowia i prawo medyczne

Pracujesz w służbie zdrowia? Odczuwasz skutki zaniedbań medycznych?

Prawo medyczne

Prawo pracy

Zatrudniasz pracowników? Zastanawiasz się nad swoimi prawami w pracy?

Prawo pracy

Własność intelektualna

Jesteś twórcą i chcesz chronić swoje prace? Zakupiłeś logotyp i nie wiesz jakie masz prawa?

Własność intelektualna

Arbitraż

Alternatywa dla sądu powszechnego? Zastanawiasz się nad polubownym rozwiązaniem sporu?

Arbitraż

Spory i umowy rodzinne

Chcesz przeprowadzić podział majątku? Pragniesz przekazać darowiznę?

Spory i umowy rodzinne