Własność intelektualna

Tworzymy umowy dotyczące znaków handlowych, patentów oraz praw autorskich. Świadczymy usługi doradcze dla przedsiębiorstw oraz artystów.

Zadzwoń: +48 503 572 051

Jakie profity przynosi współpraca z adwokatem/prawnikiem w zakresie ochrony własności intelektualnej?

W pierwszym kwartale 2020 r. w EPO Patent Index Polska uplasowała się na 26 miejscu na świecie pod kątem ilości wniosków złożonych do Europejskiego Urzędu Patentowego. W ostatnich 10 latach zainteresowanie ochroną własności intelektualnej wzrasta i ten wznoszący trend, odzwierciedla rozpowszechnienie wiedzy na temat praw autorskich i pokrewnych, własności przemysłowych, prawa do baz danych, tajemnic handlowych czy tzw. know-how.
Jakie prawa ma autor znaku handlowego (logotypu), w jaki sposób przedsiębiorca może zyskać majątkowe prawa autorskie do logotypu, projektu wykonanego dla niego przez firmę zewnętrzną czy freelancera, a jak przekładają się prawa autorskie do efektów pracy własnego pracownika? Prawo w Polsce reguluje powyższe zagadnienia i wiele innych w Ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych, ustawie o ochronie baz danych oraz o prawie własności przemysłowej i o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawy są konkretne, szczegółowe, ale i obszerne.

Działania kancelarii

Nasza kancelaria towarzyszy firmom, przedsiębiorstwom oraz artystom w wędrówce po licznych meandrach i zawiłościach stosowania powyższych przepisów, odsprzedaży praw, kupna licencji i tworzenia umów między autorem a użytkownikiem. Każdy przypadek traktujemy indywidualnie, nie stosujemy utartych szablonów i odradzamy bezrefleksyjne korzystanie z tzw. gotowców. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wytwory pracy twórczej człowieka są również jednostkowe, za każdym razem wyjątkowe, a odpowiednie zabezpieczenie prawne własności intelektualnej zawsze uzależnione jest od wnikliwej analizy potrzeb stron: autora, naukowca, przedsiębiorstwa, instytucji.

Negocjacje w kwestii praw autorskich, patentów czy tajemnic handlowych należą do szczególnie wrażliwych na jakiekolwiek zachwianie równości między stronami. Zawsze optujemy za zachowaniem szacunku stron wobec siebie, a nasze dotychczasowe doświadczenia z przeprowadzania procesów związanych z doradztwem, negocjacjami i tworzeniem umów są w 100% pozytywne.

Przeglądnij nasz biuletyn

Najlepszy prawnik na jakiego mogłem trafiłam. Polecam serdecznie usługi kancelarii adwokackiej Pana Dariusza Klugmanna! Rzadko zdarza mi się wystawiać opinie, ale w tym przypadku uznałem to za koniecznie. Doskonały prawnik, wysokie kompetencje, duża wiedza, bardzo dobry kontakt. Pan Dariusz robił wszystko aby sprawa była wygrana. Jestem bardzo wdzięczny za tak skuteczną pomoc!

Pan Dariusz dał się poznać jako skuteczny i kompetentny adwokat. W kontakcie ze mną był życzliwy, kulturalny i empatyczny, ale to nie wszystko – reprezentując mnie okazał się także silną osobowością, czyli zdecydowanym fighterem. Dziękuję Panie Darku! Polecam z całego serca.

Tomasz, Top Adwokat

Kancelaria Pana Dariusza Klugmanna obsługuje moją firmę od ponad roku o mogę gorąco polecić. Wszystko zawsze załatwiane terminowo i solidnie, bardzo kompleksowa pomoc prawna, nie byłam jeszcze tak zadowolona z pomocy prawnej. Polecam.

Barbara , Top Adwokat

Zawiłe sprawy są domeną każdego adwokata, ale trudno takiego znaleźć. Dopiero po skontaktowaniu się z Mecenasem Dariuszem okazało się, że dokonałem trafnego wyboru! Empatia do klienta połączona z profesjonalizmem! POLECAM!

Kazimierz, Top Adwokat

Ogromna wiedza, rzetelność i doświadczenie – tak w skrócie mogę opisać kancelarię Klugamann. Sprawa rodzinna, w której reprezentował mnie Pan Mecenas, oczywiście, zakończyła się sukcesem. Kontakt dostałam z polecenia i szczerze polecam dalej!

Aleksandra G., Oferteo

Rzetelna kancelaria, jestem bardzo zadowolony z prowadzenia sprawy, zakończyło się już po pierwszej rozprawie, efekt pozytywny. Polecam!

Szymon D., Oferteo

Sprawa załatwiona pomyślnie. W dodatku bez wychodzenia z domu. Wszystko zdalnie.

Dorota K., Oferteo

Solidna kancelaria adwokacka. Miałem problem związany z nieruchomością i dzięki pomocy kancelarii sprawa została wygrana. Dziękuję za pomoc prawną. Polecam.

Marcin P., Oferteo

Kancelaria Klugmann obsługuje naszą firmę od 2 lat i jest to bardzo dobra i skuteczna współpraca. Zawsze sprawnie i kompetentnie, komunikacja na bieżąco. Z czystym sumieniem mogę polecić kancelarię. Pozdrawiam.

Anna S., Oferteo

Kancelaria godna polecenia. Usługi kompleksowe na najwyższym poziomie. Udało się rozwiązać dość skomplikowaną sprawę, efekt lepszy niż się spodziewałem. W razie potrzeby będę korzystał. Polecam!

Daniel W., Oferteo

Profesjonalne a jednocześnie bardzo ludzkie podejście do Klienta. Dbałość o najdrobniejsze szczegóły. Polecam!

Honorata W., Oferteo

Szukasz specjalisty w innej dziedzinie prawa? Sprawdź:

German S.O.S

Pracujesz w Niemczech? Prowadzisz firmę w kraju niemieckojęzycznym?

German S.O.S

Spory sądowe

Czeka Cię rozprawa sądowa? Potrzebujesz merytorycznego wsparcia?

Spory sądowe

Obsługa prawna przedsiębiorstw

Zakładasz, prowadzisz lub likwidujesz firmę? Potrzebujesz audytu umów?

Obsługa przedsiębiorstw

Postępowania ekzekucyjne

Twój dłużnik nie spłaca należności? Chcesz wyegzekwować swoje prawa?

Postępowania egzekucyjne

Nieruchomości komercyjne

Planujesz wynajmować nieruchomości? Potrzebujesz odpowiedniej umowy z najemcą?

Nieruchomości komercyjne

Ochrona prywatności i RODO

Ktoś bezprawnie użył Twojego wizerunku? Przetwarzasz dane osobowe?

Ochrona prywatności i RODO

Zamówienia publiczne

Jesteś wykonawcą zamówień publicznych? Chcesz skonstruować optymalną ofertę?

Zamówienia publiczne

Ochrona zdrowia i prawo medyczne

Pracujesz w służbie zdrowia? Odczuwasz skutki zaniedbań medycznych?

Prawo medyczne

Prawo pracy

Zatrudniasz pracowników? Zastanawiasz się nad swoimi prawami w pracy?

Prawo pracy

Własność intelektualna

Jesteś twórcą i chcesz chronić swoje prace? Zakupiłeś logotyp i nie wiesz jakie masz prawa?

Własność intelektualna

Arbitraż

Alternatywa dla sądu powszechnego? Zastanawiasz się nad polubownym rozwiązaniem sporu?

Arbitraż

Spory i umowy rodzinne

Chcesz przeprowadzić podział majątku? Pragniesz przekazać darowiznę?

Spory i umowy rodzinne